O mně

Vítám vás

„Jsem si vědoma sama sebe.“

Ano, nebývalo tomu tak vždy, ale troufám si říct, že nyní, už si jsem vědoma sama sebe. I když stále se ještě mám co učit a já se ráda učím 😉

Jmenují se Lída a od malička bojuji s různými strachy. Ještě donedávna jsem nevěděla, že moje sociální fobie sahá až do mých dětských let. Postupem času se k ní přidala agorafobie a panická porucha, protože jsem dlouho neposlouchala svoji duši a následně ani své tělo. , až jsem jsem sociální fobik, agorafobik a panikář.
Kdysi mi bylo řečeno jedním lektorem, že mojí velkou zbraní je empatie. A tak tuto zbraň využívám k něčemu smysluplnému 🙂
Říká se o mně, že jsem přátelská, milá, podporující, kreativní, ambiciózní, soutěživá, milující svého partnera, rodinu a cestování. Říkají mi kočičí máma a nezapřu ani tvrdohlavého a sebedestruktivního kozoroha v sobě. Občas umím být cholerická a přiznávám se, že neumím prohrávat.
Také často slýchám, že můj obličej mluví za mě, takže mimické svaly mám v pořádku a výborně propojené s mojí myslí 😉 Což je bohužel někdy na škodu, ale taková prostě jsem 🙂
Můj život je houpačka, která je občas nahoře a bohužel občas také dole.
Není tomu tak dávno, co jsem si prošla úzkostmi, panickými strachy a sociální fobií. Nejsem žádný odborník, jen člověk co si tím prošel. Ale jsem na sebe hrdá, že jsem to zvládla bez medikamentů, jen za pomocí terapie, darů přírody a obrovské vůle.
No a také jsem autorkou tohoto blogu 😉

Lída - zakladatelka blogu MojeUzkost.cz

O projektu:

Moje Úzkost je blog věnující se problematice úzkostí a úzkostných poruch, které se stávají čím dál rozšířenějšími. Sdílím zde vlastní zkušenosti a poznatky, neboť jsem si sama prošla panickou poruchou, agorafobií a sociální fobií. Chci tímto blogem pomoci lidem trpícím touto psychickou poruchou i lidem jim blízkým. Ukázat souvislosti s tím spojené a v neposlední řadě dokázat, že nejsme blázni, ale normální lidé s citlivou duší.

 

Proč Moje úzkost:

Již jako malá culikatá holka jsem ráda psala. Různé příběhy, bajky, myšlenky, úvahy. A nyní, co by o pár let starší a rozumnější, mám tuhle touhu stále.

Dlouho jsem hledala téma, až mě trklo z čista jasna, že vlastně takové téma mám. Krásně se nabízí, zajímá mne, vzhledem k mým vlastním zkušenostem a poznatkům. A jelikož vím, že velmi mnoho lidí trpí úzkostí, rozhodla jsem se psát právě o ní.

A nejen o té mojí, ale i té vaší.

Budu zde psát o úzkosti, hormonech, cykličnosti, menstruaci a v neposlední řadě o sebelásce, jež většině z nás chybí.

Můžete se tedy těšit na články, informace, tipy, poznatky a zkušenosti týkající se právě těchto témat.

 

Můj cíl:

Chci vám ukázat, že je nás víc, než si myslíte. Rozhodně v tom nejste sami.

Vysvětlit okolí a našim blízkým, co se s námi děje a jak nám mohou pomoci.

Dokázat vám i okolí, že nejsme blázni 😉

Ukázat vám, jak se dá s úzkostí pracovat, vnímat ji a poslouchat.

A to dokonce bez medikamentů, jen za pomocí přírody a vlastní vůle.