Blog  Úzkosti

Jedinou jistotou je sebedůvěra

Moje úzkost

Jsi skvělá, jsi profesionál, nikoho lepšího nenajdeme, ale jdi!

 

Už toto někdo z vás slyšel nebo zažil?

Poměrně vtipný paradox.

 

Já toto zažila a je to víc čerstvé, než si myslíte. Akorát v té chvíli mi to vtipné nepřišlo. Upřímně, nebyla jsem schopná slova.

Čekala jsem to už 2 měsíce, každý týden to vypadalo jinak. Jednou super, dobrý a v pohodě, podruhé končíme. Ale tentokrát jsem to nečekala. V pátek jsem dostala nabídku na práci navíc a rozhodla jsem se tedy do toho jít. Viděla jsem už lepší život před sebou. Vidina falešné jistoty, kdy vám nabízejí práci na dalším projektu, mě oslepila. Jak jsem se přesvědčila na vlastní kůži, nikdy žádnou jistotu nemáte. A to je pro nás s úzkostnou poruchou poměrně zásadní věc.

Jistota. Co to vlastně je? Velmi pomíjivá věc. Něco, co bychom chtěli cítit a vzbuzuje to v nás určitý stav bezpečí. Ale jediná jistota, kterou máme, je věřit sami sobě. Je to poprvé, co jsem dostala výpověď já. A je to poprvé, kdy se mi šéf u toho omlouval se slzami v očích. Několikrát mi řekl, že jsem skvělá, profesionál a nikoho lepšího nenajde. Ale co je mi to platné.

 

Něco přece jen ano, já neselhala, selhali oni. A to je pro mne a moji úzkost velmi důležité. Strach ze selhání je ta potvůrka, co nás trápí. Nedokážeme být sebevědomí. Ale tentokrát jsem byla a jsem sebevědomá. Ano, úzkost se dostavila. Strach z neznáma, z nejistoty co bude dál, na sebe nenechal dlouho čekat.

 

Ale pár nádechů a výdechů, ujasnění si, že jsem neselhala já, nýbrž někdo jiný, mě uklidnil. Úzkost odešla a zůstala hrdost.

 

Lidičky, nevzdávejte se svého cíle, když vám na cestě k němu vyvstane nějaká překážka. Překážky nás posilují a posouvají dál. Učí nás si uvědomit sami sebe a být tedy sebevědomými. Nejste sami se svojí úzkostí, pociťuje ji každý, jen v jiné míře. Ale vězte, že v takové situaci, by úzkost přepadla každého tvora. Nebojte se jí, vnímejte ji, abyste dokázali vnímat sami sebe a své potřeby.

 

Pokud vás článek oslovil, budu ráda za vaše označení, že se vám líbil nebo za jeho sdílení 😉 Dostane se díky tomu k lidem, kterým může pomoci. Děkuji 🙂

Čtěte také: