Blog  Inspirace  Úzkosti

Má (ne)MOC! Aneb.. Jak mi pomohla jóga

Moje úzkost

neMOC!
aneb.. Jak mi pomohla jóga

Stále mne sužovaly úzkosti a různé strachy. Nedokázala jsem fungovat normálně jako dřív. Bála jsem se, že se již nedokážu vrátit k běžnému životu, který jsem vedla předtím. Předtím, než můj život ovládla úzkost a panika. Vymýšlela jsem co udělat, změnit. Až jsem se rozhodla vyzkoušet všude opěvovanou jógu.

Vzhledem k mému setrvávajícímu stavu, ač mnohem lepšímu díky homeopatické léčbě a klidu, jsem nedokázala jít na lekci jógy vedenou zkušeným lektorem. Dnešní doba ale nabízí obrovské množství online kurzů, článků, knih a různých webů, kde jsem si nastudovala základní informace a z pohodlí domova se pustila do vlastní praxe jógy.

jóga

Věnovala jsem se jí denně. Pozdrav slunce, pozice kočky, stromu, bojovníka, hory, mrtvoly, psa hlavou dolů a nespočet dalších. Vyzkoušela jsem kurz Ashtanga Vinyasa jógy a postupem času jsem se cítila klidnější, soustředěnější a ohebnější. Nadšeně jsem se viděla jako jogínka, která zvládne časem všechny pozice a bude si naprosto vědoma sama sebe a dokáže vnímat přítomný okamžik.

 

Díky józe jsem se naučila plný jógový dech, který mi pomáhá držet své strachy na uzdě.
Podařilo se mi svoji NEMOC proměnit na MOC, kdy neřídí oni mě, ale já je 😉

 

Jenže postupně jsem cvičení jógy vyměnila za cvičení v posilovně, které mi také hodně pomohlo. Cítila jsem se lépe a lépe a hlavně s příchodem jara jsem i já pocítila opět potřebu vrátit se mezi lidi. Můj stav se hodně zlepšil, zvládla jsem i několik cest letadlem, poznávat nová místa, být v cizím prostředí a po několika měsících jsem se cítila zase volná a svobodná. Bohužel moje prvotní nadšení z jógy pomalu odeznělo.

Dnes, po roce, jsem na své cestě o nějaký kousek dále. Naučila jsem se věnovat sama sobě, uvědomila jsem si, že jsem poměrně kreativní, vrátila jsem se k životu mezi lidmi, do nové práce a dále pracuji na poznávání sama sebe.

 

Stále hledám svoji cestu, své pravé já, ke kterému se blížím mílovými kroky a učím se, kdo jsem a hlavně kým již být nechci.

 

Při tomto hledání jsem se postupně přes pilates vrátila k józe. Navštívila jsem lekci power jógy, doma s pokorou zdravím slunce, využívám techniku džala netí a dnes jsem se vydala na svoji první lekci jógy pod vedením lektorky. Úžasně nás vedla, pomáhala a byla oporou. Krásně jsem se uvolnila, zrelaxovala a užila si meditaci plnými doušky. Já vím, zatím je za mnou pouze první lekce, ale jistě znáte ten pocit, kdy víte, že je to ono. TO, co vámi rezonuje, a cítíte se naplněni.

Odcházela jsem z této lekce odpočatá, uvolněná nejen fyzicky, ale i psychicky. Pozitivní a nabitá energií.

A tak si říkám: „je toto ten moment, kdy se jóga stává mojí cestou? Zůstanu již na ní nebo se mne snaží jen nasměrovat?“ Necháme se překvapit 😉

Namaste 😉

 

Pokud vás článek oslovil, budu ráda za vaše označení, že se vám líbil nebo za jeho sdílení 😉 Dostane se díky tomu k lidem, kterým může pomoci. Děkuji 🙂

Čtěte také: