Blog  Pro ženy  Sebeláska

Mějte ráda své tělo, odmění se vám!

Moje úzkost

Mějte ráda své tělo, odmění se vám!

Venku je krásně, slunce svítí, příslib léta a dovolených se kvapem blíží.woman-1041134_1280

Moře, příjemný vánek, odpočinek, přátelé, plavky, zábava, výlety…. moment…. Plavky?! No to ne! Vždyť jsem tlustá, všude mi vše přetéká, visí. Takto do plavek fakt nemůžu.

Zapnu internet v domnění, že mi pomůže. A místo žádané pomoci na mě vyskakují jen samé titulky:

 

Léto se blíží! Zhubni do plavek! Makej! Za 30 dní budeš hvězda!

 

Čím více se blíží léto a dovolená, tím více se objevuje článků s milióny návodů, jak za měsíc zhubnout do plavek 10 kg a podobně. V jednom tvrdí, jak nejíst banány, že obsahují hodně cukru, v druhém zase doporučují jedině banány. Pijte tohle, jezte tamto a stane se zázrak! A my díky nátlaku jdeme a vše zkoušíme, testujeme a jsme jen deprimovaní, protože to nejde. Žádný zázrak se nekoná.

 

Docela frustrující snažit se být dokonalá, věřit všem radám a zjišťovat, že výsledek se ne a ne dostavit. Máte pocit, že jste neschopná, že přece těm ostatním to jde. Vždyť jste viděla všechny ty fotky.

 

Nesnášíte své tělo, protože nespolupracuje, i když neskutečně dřete a odpíráte si. Proklínáte sama sebe, že jste neschopná. A jediný výsledek je stres, úzkost, zlost a vztek sama na sebe.

 

To nejsou úplně pozitivní emoce. A bohužel většina negativních emocí naopak nutí tělo se bránit a tím pádem obalovat a přibírat. Zamotaný koloběh, který nemá konce. To je jen ukázka, že ne všechny rady jsou zrovna pro nás ty nejlepší.

 

Stojíte před zrcadlem a brečeli byste nad tím, jak vypadáte? Dělejte pro své tělo a svou krásu, co jen právě dokážete, ale zcela jistě to celé podpořte hlubokým léčením vztahu k sobě sama. 
Zdroj: Učebnice sebelásky, autor: Lucie Kolaříková

 

UČEBNICE SEBELÁSKY

 

Každý z nás jsme originál a musíme k tomu tak i přistupovat. Vnímat své tělo, pozorovat, poslouchat. Stejně, jako jsou různé naše povahy, tak jsou různá i naše těla a naše potřeby. Jenže umíte poslouchat své tělo? Ne? Potom jej musíte nejdříve mít ráda. Věnovat se mu, pečovat o něj

.

Pokud nemáte ráda své tělo, nemáte ráda ani sebe 🙁 Pokud chcete mít krásné tělo, jak všude píší, musíte nejdříve mít ráda sama sebe.

 
Též jsem teď pár týdnu cítila tlak s blížící se dovolenou. Vyvíjela jsem ho sama na sebe tak moc, že moje tělo zareagovalo přesně opačně, než jsem chtěla. Začalo zadržovat vodu, bůčky a bříško se zvětšily, váha se pozvolna navyšovala. A to i přes to, že několikrát v týdnu cvičím jógu. Psychika dělá neskutečné divy. Pak jsem si přečetla článek, který přesně ukazuje na to, že máme mít rádi své tělo, a najednou jsem si uvědomila, proč přibírám. Že vlastně zadržuji vodu, neboť před menstruací každá žena přibírá na váze a je oteklá všude. A přestala jsem své tělo nesnášet a naopak se mu snažím rozumět.

 

Sebeláska je klíčem ke spokojenosti. A jen spokojený člověk dokáže zázraky. Nikdy ne naštvaný pesimista 🙂

 

A že za chvíli budete v plavkách ukazovat své špíčky? No a, však jsou jen vaše a buďte ráda za to jaká jste. Následně se dočkáte odměny od vašeho těla za to, jak se o něj krásně staráte.

 

Více inspirace naleznete v krásné Učebnici sebelásky.

 

UČEBNICE SEBELÁSKY

 

Krásný den s úsměvem Vám přeje Maličká 🙂

 

 

Pokud vás článek oslovil, budu ráda za vaše označení, že se vám líbil nebo za jeho sdílení 😉 Dostane se díky tomu k lidem, kterým může pomoci. Děkuji 🙂

Čtěte také: