Blog  Inspirace  Pro ženy

Ženo, máš Gynex? A tvůj muž?

Moje úzkost

Ženo, máš Gynex? A tvůj muž?

Možná už jste některé z vás také našly spojitost mezi menstruačním cyklem a psychikou. Jak jistě víte, žena je během svého menstruačního cyklu velmi proměnlivá. Jednou je aktivní, racionální, potom zase společenská a rozhodně ne úplně logická ;-), následně je kritická, náladová a neskutečně kreativní a nakonec zahloubaná do sebe a do svého světa s potřebou být sama se sebou a dopřát si odpočinek, více se o menstruačním cyklu a naší proměnlivosti dočtete v článku Ženská cykličnost.  Mnoho žen bohužel trpí Premenstruačním syndromem – PMS, který nejen je samotné, ale i jejich blízké okolí dokáže velmi potrápit.

 

Co s tím? Jak být psychicky v pořádku po celou dobu našeho cyklu a necítit se frustrovaně, otráveně a nemít chuť někoho uškrtit?
A co bolestivá menstruace či migrény a jiné nepříjemné stavy, co provází „naše dny“?

Mám pro vás tip, ale nejdříve se s vámi podělím o svoji zkušenost.

 

Co mi pomohlo srovnat můj menstruační cyklus?

Já osobně zkoušela mnoho věcí, abych si srovnala svůj menstruační cyklus, jelikož od vysazení antikoncepce, která mi tedy pěkně zacloumala s psychikou, jsem nemenstruovala dlouhých 169 dní. Řešení lékařů bylo prosté a asi více než předpokládatelné: Tady máte injekci na spuštění menstruace a hormony v tabletkách. Ne, děkuji, nechci opět do sebe cpát chemii. Zbavila jsem se antikoncepce a nebudu tedy polykat další chemické pilulky. Vážím si svého těla a věřím v jeho vlastní sílu se léčit.

 

Tip: 
Přečtěte si článek Život bez hormonální antikoncepce o knize na toto téma, ve které se skrývá i můj příběh

 

Já i moje terapeutka jsme byly přesvědčené o vlivu rozhozených hormonů na můj psychický stav. Hlavním cílem bylo tedy srovnat cyklus, urovnat hormony, aby vše fungovalo jak má. Homeopatická léčba zafungovala a já po 169 dnech konečně začala menstruovat. Bez použití chemie. Můj stav se skutečně velmi zlepšil. Samozřejmě, je s tím spojeno mnohem více okolností a hlavně práce sama na sobě. Pochopení úzkostí a pochopení hlavně sama sebe. Můj cyklus se postupně snížil na „pouhých“ 45 – 50 dnů.

Ano, všichni víme, že to není ideál, ale rozhodně lepší, než 169 dní, kdy jsem si každý měsíc procházela všemi stavy cyklu, prožívala jsem premenstruační syndrom, jen to zakončení formou krvácení a uvolnění se nikdy nedostavilo. Napětí ve mně tedy rostlo a nemělo kudy odejít. Jenže každá žena potřebuje menstruovat a pravidelně se tak očisťovat. A co je nejpřirozenější očistou ženského těla, než právě menstruace.

 

Já už ho mám!

Stále jsem neměla úplně pravidelný cyklus a stále mě před menstruací trápila migréna, vztek a náladovost. Ale jakmile si ke mně našel cestu Gynex, což jsou přírodní kapičky z bylinek, tak jsem začala předmenstruační fází zvládat mnohem lépe. Necítím se tak otráveně a frustrovaně. Z několika migrén týdně v této fázi nyní zažívám maximálně jednu. A můj menstruační cyklus se na nějakou dobu ustálil na 42 – 45 dnech.

A světe div se, po 3 letech od vysazení antikoncepce přesně poznám svoji ovulaci a vím, že do 14 dnů přijde i samotná menstruace. Jsem klidnější a vyrovnanější. A období před menstruací neberu už jako něco šíleného, co bych nejraději vyškrtla ze svého života, ale naopak, jako období, kdy si užívám své kreativity a času stráveného sama se sebou.

Ano, den před menstruací je vždy náročnější a ozývají se mi úzkosti. Cítím, že psychika se mnou mává, ale rozhodně ne tak jako dříve. První den menstruace bývá náročný a v křečích, ale už dokáži i v tento den fungovat a přežít ho bez prášků a utlumováků bolesti. Je to delší cesta, ale je přirozená a s pomocí přírody to prostě hezky ladí a funguje.

Tento měsíc mám z toho opravdu báječný pocit, protože se ovulace dostavila mnohem dříve a tedy i menstruace se dostaví zanedlouho. A cyklus 32 dní už zní opravdu dobře, nemyslíte 😉

 

 

A co je vlastně ten Gynex?

Bylinný koncentrát Gynex má vysoký obsah fytohormonů, což jsou rostlinné látky hormonální povahy pozitivně působící na naše tělo i psychiku.
Je vhodný nejen pro ženy, ale i muže.

 

Z hlediska fyzického těla:

 • Harmonizuje hormonální výkyvy nejen u žen, ale i u mužů.
 • Detoxikuje tělo od chemických toxinů ukládajících se v tukové tkáni.
 • Podporuje imunitní systém a pomáhá předcházet infekcím.
 • Harmonizuje činnost žláz s vnitřní sekrecí, neboť působí na hypofýzu.
 • Preventivně působí proti bolestivé, nepravidelné či silné menstruaci a PMS.
 • Pomáhá ženám při problémech s početím.
 • Příznivě působí na kardiovaskulární systém.
 • Normalizuje činnost štítné žlázy.

 

Z hlediska psychiky:

 • Srovnává výkyvy nálad
 • Pomáhá při horší adaptaci na změny
 • Při přílišné starostlivosti o sebe i o druhé
 • Při poruchách paměti a soustředění
 • Pomalém myšlení
 • Emoční labilitě
 • Při obavách a strachu
 • Neovladatelné lenosti
 • Sebelítosti
 • Pomůže vám s přijetím sama sebe

 

JÁ HO TAKY CHCI!

 

 

Jak Gynex užívat?

Před použitím vždy důkladně protřepejte, ideálně 21x. Užívejte 30 min před jídlem nebo 30 min po jídle.
Můžete ředit vodou, případně si to nakapat na lžičku nebo si nakapat kapátkem přímo do úst a zapít vodou.

 • Dospělí: 2-7 kapek 1-3x denně
 • Děti od 12 let: 7 kapek za den
 • Děti od 3 let: 2 kapky za den

 

Po třech týdnech užívání je nutné před další kúrou udělat týdenní pauzu. Takže 21 dní užíváte, potom 7 dní vynecháte a následně zase 21 dní užíváte. Nezapomeňte během užívání Gynexu zvýšit příjem tekutin.

Během těhotenství se vždy poraďte s vaším lékařem.

 

Pokud vás článek oslovil, budu ráda za vaše označení, že se vám líbil nebo za jeho sdílení 😉 Dostane se díky tomu k lidem, kterým může pomoci. Děkuji 🙂

Čtěte také: