Blog  Inspirace  Pro ženy  Sebeláska

Život bez hormonální antikoncepce

Moje úzkost

Život bez hormonální antikoncepce

Má úzkost, panika či deprese spojitost s užíváním hormonální antikoncepce?

 

Milé ženy, už jste slyšely o projektu Život bez hormonální antikoncepce a o knize se stejnojmenným názvem? Ne?! Chyba. Tuhle knihu si musí přečíst každá žena a nejlépe i každý muž.

 

Autorka Adéla Nováková se do tohoto projektu pustila s vervou a vložila do něj a do knihy nejen energii, ale i srdce. A nejen to své. Spojila mnoho žen, příběhů, zkušeností, které jsou součástí této knihy. Ženy, když vezmou něco do rukou, tak je to velké a smysluplné, což přesně tato kniha je.

Chcete se dozvědět vše o hormonální antikoncepci, o svém cyklu, jiných možnostech a vydat se vlastní cestou za poznáním sama sebe a vnímání svého těla přesně takového jaké je? Přirozené, čisté a prostě Vaše? Pak Vám tato kniha nesmí chybět v knihovně. Příběhy všech žen Vás vtáhnou do knihy a už nepustí. Věřte, že při čtení těchto příběhů Vám občas bude běhat mráz po zádech.

 

Kniha Vám ukazuje nejen pohled a zkušenosti samotných žen, včetně autorky, ale i uznávaných odborníků.

 

 

MUSÍM JI MÍT V KNIHOVNĚ

 

S úctou a nadšením mohu říci, že jsem součástí této knihy. Sice maličkou, ale i já se v ní podělila se čtenáři o svůj příběh. O to, jak můj život ovlivnila hormonální antikoncepce. Pouštím Vás do svého intimního světa, jako mnoho dalších žen, a cítím neskutečnou radost a vděčnost, že autorka dokázala něco takového vytvořit. Je krásné být si vědoma sama sebe. Chcete to také? Pak ji musíte mít a ponořit se do těchto příběhů a odhalení ženského světa.

 

Ptáte se, jak být šťastnou a vědomou ženou bez hormonální antikoncepce?

Kde získáte správné informace o různých možnostech antikoncepce, abyste si vybrala opravdu podle sebe?

 

Pak je tato kniha to pravé ořechové právě pro Vás.

Knihu zakoupíte přímo na stránkách:

www.zivotbezhormonalniantikoncepce.cz

 

A jelikož si Vás všech moc vážím, mám pro Vás slevu na tento poklad mezi knihami nejen pro ženy a dívky.

Při objednávání této knihy na stránkách www.zivotbezhormonalniantikoncepce.cz vložte slevový kód ZBHA-KUCEROVA69 do kolonky „Slevový kód“. Tento kód máte také uveden na letáčku níže. Po slevě zaplatíte za knihu pouze 269 Kč + poštovné a balné 😉

 

 

Rozhodla jsem se s Vámi o můj příběh podělit. Třeba, stejně jako já, u sebe naleznete spojitosti mezi hormonální antikoncepcí a úzkostmi. Možná právě tato kniha Vám pomůže najít cestu ven z bludného kruhu. Pomůže Vám pochopit, co se s Vámi děje a proč.

 

Migrény, nervozita, vztek, snížený zájem o sex, frustrace, úzkosti, panika… To vše mi přinesla hormonální antikoncepce.

S počátkem jejího užívání se objevily první migrény, které se postupně ozývaly čím dál častěji. Cítila jsem se unavená, oteklá a nesvá. Postupně jsem se snažila najít čím dál slabší antikoncepci, abych se zbavila migrén, ale výsledek žádný, krom silných výkyvů nálad a nepříjemných pocitů.

Vysadila jsem ji tedy úplně a moje tělo se nějakou dobu snažilo srovnat, což se mu postupně povedlo. Cítila jsem se celkově mnohem lépe a s novým přítelem vzrostla mnohonásobně chuť na sex a užívání si jej plnými doušky. Bohužel jsem po 5leté pauze antikoncepci opět nasadila.

Již během prvních pár dní jsem pociťovala změny. Cítila jsem se divně, nepříjemně, rozladěně, zájem o sex šel rapidně dolů, prsa mne bolela jako nikdy předtím. Celou dobu jsem si říkala, že je to jen tím, než si na to zvyknu, že se to uklidní. Neuklidnilo, naopak se to stupňovalo. Před každou menstruací jsem měla šílené migrény, bolestivost prsou byla tak šílená, že jsem se jich ani nemohla dotknout, menstruace byla velmi bolestivá. Celkově jsem se cítila velmi špatně a jako bych měla neustálou depku. Vše a všichni mě štvali, nic mě nebavilo.

Najednou mi MS vynechala a já začala mít příznaky těhotenství. Test vyšel pozitivní, ale výsledky krve a vyšetření na gynekologii mluvily jasně, o těhotenství se nejedná. Dostala jsem injekci na spuštění menstruace. Která mi toho spustila mnohem více, než jen menstruaci. Silné úzkosti, děsivé strachy, panické záchvaty. To, co jsem cítila již dříve v menším měřítku, mi vypuklo v něco, co mne uzavřelo na rok doma.

Antikoncepci jsem vysadila a snažila se vše srovnat přírodně. Včetně svých úzkostí a panik. Homeopatie a řízená detoxikace mi velmi pomohly. Při návštěvě gynekologie jsem měla nepříjemnou scénu s doktorkou, které se velmi dotklo, že jsem si dovolila říct, že mi to spustila antikoncepce a že to řeším alternativní léčbou. Homeopatii nazvala čínskou medicínou a už do mě chtěla rvát další injekci na spuštění MS. Odmítla jsem, což ji rozčílilo ještě více. Podotýkám, že druhý den jsem začala znovu po 165 dnech menstruovat. Přirozeně, bez umělých hormonů a jiných chemických nesmyslů. Nyní jsou to již dva roky, co jsem antikoncepci vysadila a stále nemám cyklus úplně srovnaný, ale mám ho cca po 45 dnech pravidelně. Není to ideál, ale je to přirozený cyklus mého těla, který se snažím srovnat pomocí hormonální jógy a věřím, že mi pomůže. Již první menstruace po absolvování kurzu mě zbavila migrén před menstruací, velmi bolestivých křečí v počátku menstruace a celkově mého PMS.

Antikoncepci už nikdy užívat nebudu a nikdo mne nepřesvědčí, že velmi zásadně neovlivňuje naši psychiku a tělo. Jsem ráda, že je můj cyklus nyní opravdu skutečný, přirozený a já jsem opravdu svá, méně nervózní, unavená, naštvaná a frustrovaná. Naopak je mi velmi dobře a svoji úzkost beru jako kamarádku, která mě učí být sama sebou a být u sebe na prvním místě.

 

Můj příběh je jen jedním z mnoha příběhů o zkušenostech s hormonální antikoncepcí. Kniha Život bez hormonální antikoncepce jich obsahuje několik desítek a některé z nich Vás nenechají v klidu. Přečtete si více pohledů na Život s a bez hormonální antikoncepce a zjistěte důležité informace od odborníků. Kniha obsahuje mnoho rad a cest pro každou ženu či dívku.

 

Knihu můžete zakoupit na stránkách www.zivotbezhormonalniantikoncepce.cz a při objednávce NEZAPOMEŇTE zadat slevový kód ZBHA-KUCEROVA69, abyste získali slevu 🙂 Po slevě zaplatíte za knihu jen 269 Kč + poštovné a balné.

 

POUŽIJTE SLEVOVÝ KÓD ZBHA-KUCEROVA69

Děkuji autorce Adéle Novákové za to, že vytvořila tohle jedinečné dílo a děkuji všem ženám, které se otevřeně s námi všemi dělí o své nejintimnější zkušenosti. Vím, že tato kniha pomůže mnoha ženám a nejen jim.
Děkuji.

Čtěte také: